Rewolucje w Katowicach

Zdrowie zaczyna się od śniadania – to hasło przewodnie Dietetycznych Rewolucji, które 8 marca odbyły się w Restauracji Sunlight angelo Hotel Katowice.

Po raz pierwszy w Katowicach spotkali się blogerzy, którzy mogli nie tylko wymienić się kulinarnym doświadczeniem, ale i pogłębić wiedzę związaną z zasadami zdrowego odżywiania. W sobotę 8  marca, do katowickiego Hotelu angelo przybyło kilkanaście autorek blogów. Dietetyczne Rewolucje prowadziła Katarzyna Wilkos, dietetyczka z firmy Oleofarm oraz Piotr Nadolski i Robert Wojtala, szefowie kuchni angelo Hotel Katowice.

W miłej i nieformalnej atmosferze uczestniczki spotkania przygotowywały pyszne i zdrowe sałatki oraz pasty śniadaniowe, była również okazja do rozmowy nie tylko o sprawach kulinarnych. Zaproszeni specjaliści doradzali blogerom jak łączyć składniki, aby sałatka czy pasta była smaczna, zdrowa i pięknie wyglądała.  W efekcie powstało wiele wyśmienitych kompozycji, które na koniec mogliśmy wspólnie zjeść. Prowadzący spotkanie wybrali również najzdrowszą, najsmaczniejszą i najciekawsze propozycje, a jej twórcy zostali nagrodzeni upominkami.

Katowickie Dietetyczne Rewolucje to kontynuacja spotkań zainicjowanych w 2013 roku w ramach programu Fabryka Zdrowia. Jego celem jest propagowanie prawidłowego sposobu odżywiania oraz wprowadzenia do diety zdrowych tłuszczów, będących źródłem kwasów Omega 3-6-9.